Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel J.T. 341 92

Jiřina Třísková, Žlíbek 2, 341 92 Kašperské Hory, tel. 602 465 348, email:jirka.triskova&seznam.cz. Snažíme se hospodařit ekologicky v horské oblasti, 850 m n. mořem, nedaleko hradu Kašperk, severozápadní větrná expozice, používáme kozí a slepičí hnůj. Zkouším pěstovat na různých typech záhonů,ve smíšených kulturách, zajímám se o dobré sousedství rostlin. Zahrada je poměrně mladá a stále "ve výstavbě", protože jsme letošní rok museli provést velké úpravy pozemku pomocí bagru kvůli čističce. Semena posílám celoročně dokud je mám, oddenky a řízky od jara - u nás trochu později, záleží na sněhové pokrývce a počasí. Upřednostňuji výměnu za jiná semena či oddenky květin nebo zeleniny apod, nemusí se jednat jen o prastaré odrůdy, dohodneme se jistě na nějaké variantě, jinak úhrada jako Gengel. Nepožaduji nadepsanou obálku ani vrácení semen. Mail čtu asi 1 x týdně, pokud někdo spěchá, doporučuji zavolat či poslat sms.

– (cucurbita pepo) pěstovaná pro svá semena, jež jsou bez slupky (odtud nazývaná i jako dýně bezslupká).
27,00 Kč
Dostupné
– „odrůda“ neznámého původu, osvědčená.
Nedostupné
– dříve doporučován jako rostlina odpuzující hryzce; min. od r. 1998. od soukromého dárce,
Nedostupné
Též nazýván mexický/řecký eukalypt, kubánské oregano. nenáročná léčivá pokojovka s možností letnění.
Nedostupné
– včelí ráj; asi od r. 1997/1998.
Nedostupné
– botanická zahrada tábor, asi od r. 2002, získáno jako lnička setá.
27,00 Kč
Dostupné
Osivo vypěstované uchovatelem a.l. 384 33 (alenor) - následuje popis uchovatele: populace asi 12 velkých trsů a mnoho výsevů nalezená v r.
Nedostupné
– rodinná odrůda pěstovaná od 2. sv.
Nedostupné
Zobrazeno 1 - 23 z 23

Nahoru