Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Jde o ředkev pěstovanou pro konzum nezralých zelených šešulí.

„ředkev krysí“  

RAP015  

S

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

- jde o ředkev pěstovanou pro konzum nezralých zelených šešulí. Šešule („lusky“) jsou asi 4-5 cm dlouhé, tlusté asi 1cm. Nezralé šešule, jež se sklízí, jsou křupavé a šťavnaté, mají příjemnou, mírně ostrou, brukvovitou chuť (podobně jako šešule jiných ředkví a ředkviček pěstovaných na semeno). Jí se buď přímo syrové ze záhonu, jako příruční občerstvení při práci na zahradě, nebo se používají do salátů s citrónem a olejem, také krátce podušené apod. Výsev brzo na jaře, v březnu/ dubnu, sít přímo na konečnou vzdálenost do sponu asi 40x40 cm, po vzejití okopávka a odplevelování. Doroste do výšky asi 1,5m a květenství je dobré vyvázat k opoře. Má ráda dostatek vody, za sucha je vhodná zálivka. Na semeno necháme porost vyzrát, výhodou je, že šešule ve zralosti nepraskají. Osivo mlátíme nebo vyšlapáváme až po dokonalém dosušení. Získáno od biopěstitelky z Rakouska, od roku 2003/2004.

Uchovatelé

Uchovatel J.T. 341 92 - dala jsem ji na záhonku větší prostor, takže mám semínek dost - úžasná syrová na chroupání, dlouho plodila opětovně a kdyby ji nesežraly srnky, byla by možná ještě dnes:), opora nutná, původ Gengel.
Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Nahoru