Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Dary na naši činnost

Vedle aktivního zapojení se do uchování starých plodin - viz kapitola Jak se zapojit - nám můžete věnovat také peněžní dar. Rozhodnete-li se nás podpořit finančně, zašlete, prosím, svůj dar na číslo účtu 2600922809/2010 u FIO banky (pro mezinárodní platby - IBAN: CZ2020100000002600922809, BIC/SWIFT:FIOBCZPPXXX).

Do zprávy pro příjemce napište, že se jedná o dar a případně od koho (pokud nechcete zůstat v anonymitě). Např.: DAR – GENGEL, nebo DAR – GENGEL – Jan Novák. Váš příspěvek využijeme na podporu uchování starých plodin - např. práce při pěstování starých odrůd na poli, sklizeň a zpracování semen, nákup techniky a materiálu (nový počítač, tonery do tiskárny, sáčky na semena...), práce při evidenci starých odrůd, přípravu Seznamu starých plodin, nákup odborné literatury apod. 

V současné době hledáme podporovatele zejména:

1. pro nákup netkané textilie, kterou používáme na zakrytí záhonů brukvovitých rostlin, ochranu citlivých druhů před mrazíky na jaře a na podzim, k izolování některých druhů před možným křížením apod. Nakupujeme obvykle textilii o rozměru 100 x 6 m. Pokud chcete podpořit její nákup ve zprávě pro příjemce uveďte, prosím, DAR-TEXTILIE.

2. Na dotisk letáku „Babiččiny odrůdy znovu na zahrádce“ (popis letáku zde), který přináší základní informace o starých plodinách. Jsou zde stručně shrnuty informace o významu udržování starých plodin s několika jejich příklady (viz vojákové fazole). Leták zasíláme zájemcům zdarma (za poštovné a balné), poskytujeme ho na osvětové akce, přednášky apod. Leták je nyní rozebrán, hledáme podporu na dotisk nebo nové vydání, předpokládaný náklad 3-5 tisíc kusů. Pokud chcete podpořit dotisk „Babiččiných odrůd znovu na zahrádce“ ve zprávě pro příjemce uveďte, prosím, DAR-LETÁK.

Děkujeme.

V případě potřeby Vám na požádání připravíme a zašleme darovací smlouvu.


Nahoru