Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Časté otázky

Kolik česneku je v balení?

Česnek je nabízen buď jako klasické hlavičky, nebo jako pacibulky. Zasíláme zpravidla 2-3 hlavičky nebo 50-100 pacibulek.

Jak se liší pacibulky česneku od klasických hlaviček?

Pacibulky jsou malé a zpravidla v prvním vegetačním období vytvoří jednu větší nedělenou cibuli (zvětší se). Ta, po opětovné výsadbě v druhém vegetačním období, teprve udělá klasickou dělenou česnekovou hlavičku. Pro pěstování česneku z pacibulek platí podobné zásady jako u stroužků. Pacibulky vysazujeme na jaře nebo na podzim. V prvním roce do řádků 20-30 cm od sebe, v řádku asi 3-5 cm od sebe, v druhém roce již stejně jako stroužků. Pacibulky jsou zpočátku citlivé na zaplevelení, proto pečlivě okopáváme a odplevelujeme.

Vybral jsem si odrůdu, ale nejde objednat?!

Objednávejte jen dostupné odrůdy, všechny pohromadě najdete zde.

Dále je možné objednat odrůdy u jiných uchovatelů.

Ostatní odrůdy jsou zobrazeny pro informaci o odrůdách - například fazol keříčkový "Ananasová" a objednat je nelze.

Ještě jsem nedostal zásilku, třebaže jsem objednal i zaplatil, co se děje?

Z provozních důvodů zasíláme vždy na začátku příštího měsíce. Čili například na začátku března zasíláme těm, od kterých nám přišla objednávka i platba během února.

Som zo Slovenska, môžem si objednať?

Ano, od února 2016 je to možné.

Co je to patrimonium?

Patrimonium je souhrnné označení pro odrůdy staré, krajové, místní, rodinné a podobné.


Nahoru