Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Časté otázky

Ještě jsem nedostal zásilku, třebaže jsem objednal i zaplatil, co se děje?

Z provozních důvodů zasíláme vždy na začátku příštího měsíce. Čili například na začátku března zasíláme těm, od kterých nám přišla objednávka i platba během února.

Objednal jsem, ale nepřišel mi žádný e-mail

Je možné, že byla chybně zadána mailová adresa nebo že zpráva skončila ve spamboxu.

V případě, že používáte Gmail, který má silnou antispamovou ochranu a zprávu ve spamboxu najdete, pomůže u ní zadat "není spam" (viz článek https://www.mail-komplet.cz/blog/zamereno-na-gmail-a-dorucitelnost-e-mailu/). Máte-li možnost, použijte jiný e-mail (seznam.cz, centrum.cz apod.)

Další možností je vytvořit objednávku znovu (v poznámce uveďte, že chcete původní objednávku zrušit). Pak si zaznamenejte údaje k platbě po dokončení objednávky.

Vybral jsem si odrůdu, ale nejde objednat?!

Objednávejte jen dostupné odrůdy, všechny pohromadě najdete zde.

Dále je možné objednat odrůdy u jiných uchovatelů.

Ostatní odrůdy jsou zobrazeny pro informaci o odrůdách - například fazol keříčkový "Ananasová" a objednat je nelze.

Kolik česneku je v balení?

Česnek je nabízen buď jako klasické hlavičky, nebo jako pacibulky. Zasíláme zpravidla 2-3 hlavičky nebo 50-100 pacibulek.

Jak se liší pacibulky česneku od klasických hlaviček?

Pacibulky jsou malé a zpravidla v prvním vegetačním období vytvoří jednu větší nedělenou cibuli (zvětší se). Ta, po opětovné výsadbě v druhém vegetačním období, teprve udělá klasickou dělenou česnekovou hlavičku. Pro pěstování česneku z pacibulek platí podobné zásady jako u stroužků. Pacibulky vysazujeme na jaře nebo na podzim. V prvním roce do řádků 20-30 cm od sebe, v řádku asi 3-5 cm od sebe, v druhém roce již stejně jako stroužků. Pacibulky jsou zpočátku citlivé na zaplevelení, proto pečlivě okopáváme a odplevelujeme.

Som zo Slovenska, môžem si objednať?

Ano, od února 2016 je to možné.

Co je to patrimonium?

Patrimonium je souhrnné označení pro odrůdy staré, krajové, místní, rodinné a podobné.


Nahoru