Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Známá plodová zelenina, předpěstování sazenic ve skleníku nebo doma na okně (výsev v půli března), výsadba otužených sazenic ven po „ledových mužích“, hnojíme kompostem, pravidelně vylamujeme zálistky. Jako prevenci před napadením plísní bramborovou volíme místo s dobrým prouděním vzduchu, na plném slunci, řidší spon výsadby, zálivku jen ke kořenům apod. nebo pěstujeme v nádobách pod střechou. Osivo získáváme z několika rostlin, bereme nejdříve uzrálé, zdravé, odrůdově typické, plně vyvinuté plody v plné zralosti (jako na konzum, snadno se oddělující od stopky), z kterých po posklizňovém dozrání (na teplém místě ponecháme plody alespoň několik dní ležet) vybereme/vytlačíme semena. Ve sklenici semena ve vlastní šťávě necháme 1–2 dny prokvasit, promyjeme vodou na sítku a ihned usušíme.

„Pidi rajčátko Erfurt“  

LYC070  

S

37,00 Kč

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

- typ divokého červeného rajčátka, dárkyně k němu uvedla: „Přivezla jsem si je z prodejní výstavy v Erfurtu a jsou přímo úžasná. Já jim říkám pidi rajčátka. Jsou droboučká, asi jako nehet a moc dobrá!Je to rozvětvený keř, vysoký asi 1,5m, netrpí na plísně a plodí až do pozdního podzimu. Minulý rok jsem měla některé v nádobě a některé na záhonku, dařilo se jim tam i tam.“ Podobné rajčeti divokému červenému, plody byly ale menší než u něho, celkově nejmenší ze všech divokých rajčat pěstovaných v roce 2015. Oproti nim však tato odrůda začala plodit nejdříve. Plody na fotografii - zleva : pidirajčátko Erfurt, divoké žluté, divoké červené, divoké klokaní. Od 2015.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Podobné odrůdy

Nahoru