Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Zvětšit

Mapa salátu  

KNI024  

Popis

Mapa salátu.
Obrazová mapa odrůd salátu - celobarevný oboustranný plakát formátu A2 na křídovém papíře, složen do formátu A5. Připravil Gengel o.p.s.
Obrazová mapa zachycuje fotografií rodinné, staré, krajové a další odrůdy salátu uchovávané Gengelem. Odrůdy jsou na mapě České republiky umístěny přibližně do míst svého původního výskytu nebo dlouhodobého pěstování. Fotografie je zobrazují jako hlávky. V tabulce u mapy je přehled zobrazených šestnácti odrůd s kódy, pod kterými jsou vedeny v gengelské sbírce.
Na druhé straně mapy je podrobný přehled odrůd salátu s další fotografiií a se stručným popisem a vlastnostmi, rokem zařazení do gengelské sbírky a uvedením její patrimoniální hodnoty
Mapa a informace na její rubové straně vyšly jako součást elektronického časopisu Bio/Zpravodaje starých odrůd číslo 5/2021, které bylo věnováno salátu.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Podobné odrůdy

Nahoru