Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Semínka z vlastní zahrady  

KNI017  

Popis

Dostálek P.: Semínka z vlastní zahrady.
Formát A5, 112 stran, 24 stran barevné přílohy, lepená vazba. Vyšlo v roce 2019, ISBN 978-80-271-2115-1, vydala Grada.
Kniha přináší ucelený návod pro všechny, kteří si chtějí vlastnoručně vypěstovat osivo na setí. Popisuje východiska podomáckého semenaření, tedy například proč vůbec semenařit, jaké to má výhody pro nás i pro okolí. Upozorňuje i na jaká možná úskalí je třeba se připravit. Uvádí které druhy a odrůdy jsou k tomu vhodné. Podrobně jsou zachyceny především jednotlivé kroky, které je třeba vykonat, abychom získali kvalitní, pěkně vyvinutá a dobře klíčivá domácí semínka. Text je doplněn praktickými tipy pro každodenní semenářskou práci, v závěru nalezne čtenář hrst doporučení pro začátečníky, abecední rejstřík, přehled starší i novější literatury a malý semenářský slovníček.
V příručce naleznou poučení a cenné rady nejen osiváři začínající, ale i ti zkušenější, kteří již sami nějakou dobu svoje semínka získávají a chtějí si ještě více rozšířit obzory.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Stažení

Podobné odrůdy

Nahoru