Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Sborník - Zpravodaj starých odrůd 2020  

KNI020  

Popis


Sborník obsahuje všechna vydaná čísla Zpravodaje biodiverzity a uchování starých odrůd z roku 2020, která byla v elektronické podobě součástí časopisu Bio.
Publikace přináší mimo jiné podrobný seriál o pěstování červeného rybízu (Jak sázet červený rybíz, Jak pečovat o půdu okolo rybízů, Jak zavařovat rybíz, Jak řízkovat rybízy a Jak rybíz omladit), který vznikl na základě dlouholetých zkušeností se starými rybízy v zahradě Alenor. Najdeme zde také zkušenosti se starými odrůdami u pěstitelů, kteří tyto odrůdy získali z Gengelu. Představujeme podrobněji několik vybraných odrůd, například křibici či trasený mak, dva příspěvky jsou věnovány bramborům (Hasy, odrůda z dávné minulosti a Pražské rohlíčky, Moravské ledvinky... aneb brambory pro rok 1938). Dále jsou zde doporučení k domácímu osivaření a drobné zprávy a zajímavosti ze světa kulturních rostlin (např. Pšenice divotvorka, Za naše sladká jablíčka vděčíme mlsným medvědům nebo Indiánská biologická zbraň). Zpravodaj č. 5/2020 byl věnován především hrachu a obsahuje rozdělení hrachu podle způsobu využití, přehled gengelských odrůd, pokyny k semenaření hrachu a Mapu hrachu. Přílohou Zpravodajů byly také Přehled odrůd u vybraných druhů a Rozdělení gengelských odrůd podle účelu. Oba tyto texty mají za cíl napomáhat zájemcům k snadnější orientaci v početné nabídce krajových, rodinných a starých plodin na stránkách gengel.cz.
Tiskovina má 109 celobarevných stran formátu A4, barevnou obálku s původním šumavským rybízem Gabretou, je vytištěna na křídovém papíře a svázána pevnou kroužkovou vazbou.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Podobné odrůdy

Nahoru