Gengel z.ú. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel J.K. 779 00

Jitka Komendová, Samotišky 1 ev., 779 00, email: jitka.komendova&seznam.cz Zahrada na slunné stráni ve výšce 270 m n. m. s velmi kamenitou půdou je obhospodařovaná přírodě blízkým způsobem, zejména v inspiraci knihou paní H. Vlašínové Zdravá zahrada. Podmínky zasílání semen jako Gengel, vegetativní části v závislosti na počasí (po oblevě), semena koprníku v srpnu/září. Úhrada stejná jako Gengel. Protože mi nebývá zcela bez problémů doručována pošta, upřednostňuji objednávky na email a úhradu bezhotovostně na účet.

- bujně rostoucí rajče, pokryje velkou plochu, časná násada malých žlutých plodů výborné chuti, které se tvoří až do podzimu, spon 1 x 1 m.
– vytrvalá, mrazu odolná listová zelenina, listy ploché, hladké, pěstovaná pro sklizeň listů, jež se pravidelně seřezávají (rychle obrůstá),...
– od soukromého pěstitele. od r. 1994,
- odrůda alenoru, jeho popis: (ru al1) – co mají společného turecký fez, napoleonský voják a tibetský mnich? mořenovou červeň!
– (lycopersicon pimpinellifolium?) malé plody (asi velikosti menší třešně), velmi chutné, šťavnaté s typickým rajčatovým aroma.
– převzata od pěstitele - uchovatele a.l. v r. 2013; z předpěstované sadby, převaha bílých (příp.
(sat al03) od zahradníka ze záryb, 1999. v r. 2013 převzata od pěstitele-uchovatele a.l. původem středozemská.
Zobrazeno 1 - 11 z 11

Nahoru