Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

„rajče divoké červené“  

LYC001  

S

44,00 Kč

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

– (Lycopersicon pimpinellifolium?) malé plody (asi velikosti menší třešně), velmi chutné, šťavnaté s typickým rajčatovým aroma. Roste a plodí i bez opory (plazí se) a bez zaštipování, odolné chorobám, plodí až do prvních mrazíků, přezrálé plody praskají. Na rozdíl od běžných rajčat roste v plně organicky hnojené půdě snad až příliš bujně (možné oddalování doby plodnosti), a proto je lze dobře vysazovat do druhé trati. Vhodné pro venkovní pěstování, místo ve skleníku tak můžeme ponechat velkoplodým odrůdám. Ideální plodina pro permakulturu i víkendové zahradníky; „(...) rajčatům divokým velkým jako třešeň se mí známí smáli, ale chuť všechny nadchla“, doporučeníhodná odrůda.

Uchovatelé

Uchovatel T.S. 370 01 - původ Gengel; asi 14 dnů po výsadbě přihnojím kopřivovým zákvasem pro nastartování růstu, poté již nehnojím. První plody mohou dozrát koncem července, těžiště sklizně je však až koncem léta. Udržuje se částečně i samovýsevem – rostliny klíčí ve druhé polovině jara, pak rostou velmi rychle. Za vlhkého teplého léta vytvoří džungli, přerostou běžně vysoké ploty a sklízí se podobně jako hroznové víno.
Uchovatel J.K. 779 00 – původ Gengel.
Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Uchovatel J.S. SK-086 22 -původ Gengel
Uchovatel R.F. 370 04 - původ Gengel.
Uchovatel R.K.K. 250 01 - bez divokých rajčátek už nemůžeme být. Vlastně můžeme, ale už by to nebylo, co bývalo. Jednohubka=žádné stříkance na tričko, soustředěná chuť rajčete...tak slaďoučká, až do podzimních mrazíků šediváků. Původ Gengel.
Uchovatel D.J. 508 01 - původ Gengel
Uchovatel Š.P. 264 01 -původ Gengel. Všichni co ho ochutnali si pochvalují jeho vynikající chuť. Navíc je naprosto nenáročné na pěstování a velice bujně roste i bez větší péče.

Podobné odrůdy

Nahoru