Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

„rajče divoké červené“  

LYC001  

S

Popis

– (Lycopersicon pimpinellifolium?) malé plody (asi velikosti menší třešně), velmi chutné, šťavnaté s typickým rajčatovým aroma. Roste a plodí i bez opory (plazí se) a bez zaštipování, odolné chorobám, plodí až do prvních mrazíků, přezrálé plody praskají. Na rozdíl od běžných rajčat roste v plně organicky hnojené půdě snad až příliš bujně (možné oddalování doby plodnosti), a proto je lze dobře vysazovat do druhé trati. Vhodné pro venkovní pěstování, místo ve skleníku tak můžeme ponechat velkoplodým odrůdám. Ideální plodina pro permakulturu i víkendové zahradníky; „(...) rajčatům divokým velkým jako třešeň se mí známí smáli, ale chuť všechny nadchla“, doporučeníhodná odrůda.

Uchovatelé

Uchovatel J.K. 779 00 – původ Gengel.
Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Uchovatel R.F. 370 04 - původ Gengel.
Uchovatel Š.P. 264 01 -původ Gengel. Všichni co ho ochutnali si pochvalují jeho vynikající chuť. Navíc je naprosto nenáročné na pěstování a velice bujně roste i bez větší péče.

Podobné odrůdy

Nahoru