Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

„rajče divoké červené“  

LYC001  

S

37,00 Kč

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

– (Lycopersicon pimpinellifolium?) malé plody (asi velikosti menší třešně), velmi chutné, šťavnaté s typickým rajčatovým aroma. Roste a plodí i bez opory (plazí se) a bez zaštipování, odolné chorobám, plodí až do prvních mrazíků, přezrálé plody praskají. Na rozdíl od běžných rajčat roste v plně organicky hnojené půdě snad až příliš bujně (možné oddalování doby plodnosti), a proto je lze dobře vysazovat do druhé trati. Vhodné pro venkovní pěstování, místo ve skleníku tak můžeme ponechat velkoplodým odrůdám. Ideální plodina pro permakulturu i víkendové zahradníky; „(...) rajčatům divokým velkým jako třešeň se mí známí smáli, ale chuť všechny nadchla“, doporučeníhodná odrůda.

Uchovatelé

Uchovatel T.S. 370 01 - původ Gengel; asi 14 dnů po výsadbě přihnojím kopřivovým zákvasem pro nastartování růstu, poté již nehnojím. První plody mohou dozrát koncem července, těžiště sklizně je však až koncem léta. Udržuje se částečně i samovýsevem – rostliny klíčí ve druhé polovině jara, pak rostou velmi rychle. Za vlhkého teplého léta vytvoří džungli, přerostou běžně vysoké ploty a sklízí se podobně jako hroznové víno.
Uchovatel J.K. 779 00 – původ Gengel.
Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Uchovatel Z.D.M. 508 01 - původ Gengel
Uchovatel J.S. SK-086 22 -původ Gengel
Uchovatel R.F. 370 04 - původ Gengel.
Uchovatel M.Ž. 671 72 - této úžasné plazivce se náramně daří u zdi na slunném stanovišti ( i v polostínu ), spokojeně pokryje zem pod tyčkovými rajčaty. Pokud ho náhodou některý rok udolá plíseň velice rychle obrazí a plodí dál své sladké, lahodné a drobné plody.

Podobné odrůdy

Nahoru