Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Noví i zavedení uchovatelé odrůd

Vítáme dva nové uchovatele

Do rodiny udržovatelů starých odrůd jsme nedávno na stránky gengel.cz zařadili dva nové uchovatele. Oba pěstují gengelské odrůdy již několik let a nyní je nabízejí také přímo veřejnosti. Uchovatel L.K. 547 01, paní L. Kylarová semenaří několik starých oblíbených odrůd rajčat: Ostravské rané, Hanácké nejranější a Malinové. Uchovatel H.V.L. 169 00, Lesní školka Hvězdy v lese vypěstovala úspěšně osiva dvou tyčkových odrůd fazolí: Plazivky a Zlatého deště a také velkoluský hrách Libochovický.

Velkoplodé rajče Malinové v porovnání s rajčetem divokým

Odrůdy lze získat i u dalších uchovatelů

Vedle objednávek odrůd přímo z Gengelu je možné oslovit také další uchovatele a získat plodiny přímo od nich. Například starý křen Malínský nabízí uchovatelka M.S. 270 54, krajové beskydské žito jařynu P.ŠI. 739 15, sladkou dlouholistou mátu ze Šumavy A.K.CH. 104 00, čočkofazol z Vlčice I.L. 790 67, soju Ukrajina P.P. 400 11, klokočí Základní škola v Bobrové Z.Š. 592 55, poschoďovou živorodou cibuli A.H. 561 85, pastinák Z jezuitské zahrady R.F. 370 04, šťovík štítnatý P.V. 289 22 atd. Kompletní přehled uchovatelů a jejich odrůd najdete zde.


Nahoru