Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel P.P. 400 11

Petr Ptáček a Anna Vedralová, Pincova 2969/9, 400 11 Ústí nad Labem, email: ptacek.petr&email.cz. Jsme nadšenci do pěstování všeho možného. Rádi experimentujeme a zkoušíme nové plodiny. Naše zahrada se nachází kousek od Ústí nad Labem v krásném údolí řeky Labe v nadmořské výšce cca. 160 m n. m. Na pozemku máme suší, teplé podnebí kde přes léto bývá nedostatek vláhy a na podzim zase vlhčeji díky častým ranním mlhám.  Terén je svažitý s půdou hlinito-písčitou až sprašovou s různými vlhkostními poměry. Semena zasíláme v menším množství tak, aby jich bylo dostatek k úspěšnému rozmnožení a užívání v dalších letech. Zaslání zpět nepožadujeme. Za semena postačí zaplatit náklady na obálku a poštovné za obyčejné psaní. Platba předem na účet. Na konci sezóny budeme rádi za krátký report o prosperování zaslaných semen. Postřehy z naší zahrady můžete sledovat na twitteru (https://twitter.com/BirnaiGarten).

– stará odrůda (convar.
Nedostupné
– odrůda sóji s černě zbarveným semenem (var. nigra), pův. bot. zahrada tábor.
27,00 Kč
Dostupné
– (cucurbita pepo) pěstovaná pro svá semena, jež jsou bez slupky (odtud nazývaná i jako dýně bezslupká).
27,00 Kč
Dostupné
- rodinná odrůda, její původní uchovatel o ní uvedl: „tento topinambur je v naší zahradě od roku 1938. pěstován byl mým otcem, tehdy zahradníkem.
Nedostupné
– krajová odrůda ze Žitkové u starého hrozenkova. (pův. valaš. museum v rožnově). od r. 1995,
Nedostupné
- odrůda z bývalé ndr, bělosemenný mák, původně získán jako sběr v místní zahradě v 90.
Nedostupné
– velmi podobné rajčeti divokému červenému: bujný růst, bez vyštipování, plazí se po zemi, bohatá násada plodů, plůdky malé, kulaté,...
Nedostupné
– krajová?, z ukrajiny, nižší vzrůst, relativně dobrá násada. od 2001,
Nedostupné
- krajová, ze slovenska, světlá barva semen. omezené množství osiva.
Nedostupné
– stará odrůda?, na hlučínsku pěstována už před 2. sv.
27,00 Kč
Dostupné
Zobrazeno 1 - 10 z 10

Nahoru