Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel P.P. 400 11

Petr a Anna Ptáčkovi, Pincova 2969/9, 400 11 Ústí nad Labem, email: ptacek.petr&email.cz. Jsme nadšenci do pěstování všeho možného. Rádi experimentujeme a zkoušíme nové plodiny. Naše zahrada se nachází kousek od Ústí nad Labem v krásném údolí řeky Labe v nadmořské výšce cca. 160 m n. m. Na pozemku máme suší, teplé podnebí kde přes léto bývá nedostatek vláhy a na podzim zase vlhčeji díky častým ranním mlhám. Terén je svažitý s půdou hlinito-písčitou až sprašovou s různými vlhkostními poměry. Semena zasíláme1 x týdně (vždy v úterý) od ledna do dubna nebo vyprodání zásob. Zasíláme v menším množství tak, aby jich bylo dostatek k úspěšnému rozmnožení a užívání v dalších letech. Zaslání zpět nepožadujeme. Za semena postačí zaplatit náklady na obálku a poštovné za obyčejné psaní (sdělíme emailem při objednávce). Platba předem na účet. Na konci sezóny budeme rádi za krátký report o prosperování zaslaných semen.

– bulvička střední velikosti, kulatá, příp.
37,00 Kč
Dostupné
– odrůda sóji s černě zbarveným semenem (var. nigra), pův. bot. zahrada tábor.
37,00 Kč
Nedostupné
– (cucurbita pepo) pěstovaná pro svá semena, jež jsou bez slupky (odtud nazývaná i jako dýně bezslupká).
37,00 Kč
Dostupné
– velmi podobné rajčeti divokému červenému: bujný růst, bez vyštipování, plazí se po zemi, bohatá násada plodů, plůdky malé, kulaté,...
37,00 Kč
Nedostupné
– krajová?, z ukrajiny, nižší vzrůst, relativně dobrá násada. od 2001,
37,00 Kč
Nedostupné
Zobrazeno 1 - 5 z 5

Nahoru