Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel R.F. 370 04

Radim Fryš, Staroměstská 9, 370 04 České Budějovice, tel. 728 722 368, email: zahradniorchideje[zavináč]centrum.cz. Pozemek leží v Jižních Čechách asi 450 m.n.m., je mírně svažitý, s orientací na JZ, půda je těžší hlinitojílovitá. V současnosti pěstuji rostliny na výměře asi 5 000 m2. Nepoužívám žádné pesticidy. Podmínky zasílání i ceny za semínka stejné jako Gengel. Zasílám celoročně do vyčerpání zásob. Je možné poslat objednávku e-mailem a cenu uhradit na účet, případně vyměnit semínka. Nepožaduji vracení osiva ani pěstitelskou zprávu.

– stará krajová sorta, velmi malá semena, nízký vzrůst, velmi chutná odrůda. původ ipk.
– odrůda pochází z rakouska, listová petrželka na nať, získáno od uchovatele r.f., od roku 2016.
– okurky nakladačky, plodnost střední, velmi dlouhá, starší zralé plody jsou v semenné zralosti hnědé s jemným síťováním.
– světle hnědé semeno – na zeleninové užití.
– (lycopersicon pimpinellifolium?) malé plody (asi velikosti menší třešně), velmi chutné, šťavnaté s typickým rajčatovým aroma.
- odrůda pastináku pocházející z rakouska, bílé, mohutné kořeny, zdravý růst. od uchovatele r.f. 370 04, od roku 2016.
Zobrazeno 1 - 6 z 6

Nahoru