Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel L.K. 547 01

Lucie Kylarová, Šaldova 1123, 547 01 Náchod, email: lucosina&gmail.com. Jsme již čtvrtou generací hospodářů na asi 1000 m2 zahradě, která hostí  ovocné stromy a keře, zeleninové a bylinkové záhony a drobné domácí i divoké zvířectvo. Jsme na mírném svahu ukloněném k SZ, 360 m n.m., s půdou jílovitohlinitou, vylepšovanou kompostem a příležitostně hnojem. Po předcích se snažíme uchovat to nejlepší a opustit sporné postupy, např. pečujeme o staré ovocné stromy a známe kouzlo jižní zdi, ale nepoužíváme  insekticidy, herbicidy ani minerální hnojiva, neustále hledáme a necháváme se inspirovat. Osivo níže uvedených odrůd zašlu po předchozí emailové domluvě od února do dubna a účtuji si pouze poštovné dle vašeho výběru (Česká pošta, Zásilkovna,...). Uvítám výměnu zkušeností a osiva.

– naše stará tyčková odrůda vyšlechtěná z odrůdy lukulus – počátek šlechtění r.
– stará česká odrůda ?, červené plody, odrůda k podrobnějšímu popisu a vyzkoušení v různých podmínkách, původ genobanka olomouc, od 2006.
– zeleninová odrůda našeho staršího sortimentu (povolena 1952), plod převislý, hranolovitý nebo špičatý, žebernatý, nejprve tmavě zelený, v...
– krajová odrůda ze Žitkové u starého hrozenkova. (pův. valaš. museum v rožnově). od r. 1995,
Zobrazeno 1 - 4 z 4

Nahoru