Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel P.V. 289 22

Petra Vodenková, Stržiště 785, 289 22 Lysá nad Labem, e-mail: petra& prirodnizahrada.cz. Uplatňuji při pěstování principy permakultury a biozahradničení. Podrobnosti, fotky a seznam přebytků rostlin s popisem je také na mých www.prirodnizahrada.cz. Větší část pěstuji na zahradě v úrodném teplém Polabí ve výšce asi 190 m n. m. a menší část je na hektarovém pozemku na Kokořínsku 300 m.n.m. Podmínky zaslání dle domluvy (případně ráda vyměním za Vaše zajímavé rostliny) úhrada dle podmínek Gengelu. Není třeba mi zasílat rozpěstovaná semena zpět.

(me 166) patrimonium – u zaniklé šumavské osady. porost této dost vzácné máty vypadá zdálky jako máta dlouholistá, běžný divoký druh.
Nedostupné
– vytrvalá, mrazu odolná listová zelenina, listy ploché, hladké, pěstovaná pro sklizeň listů, jež se pravidelně seřezávají (rychle obrůstá),...
Nedostupné
- odrůda nalezená alenorem, jeho popis: (imp al06) – rozvalina 810 m n. m.
Nedostupné
Odrůda z alenoru – rum all 02.
44,00 Kč
Nedostupné
Zobrazeno 1 - 10 z 10

Nahoru