Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel Z.Š. 592 55

Základní škola Bobrová, Bobrová 189, 592 55, email: iv.reznickova&seznam.cz. Základní škola se nachází na jihozápadním svahu na okraji obce Bobrová na Českomoravské vysočině v nadm. výšce 480 metrů. Ze dvou stran nás obklopuje les a pod školou mezi loukami protéká řeka Bobrůvka. Půda je zde spíš písčitá až jílovitá. V těsné blízkosti školy je dětská včelí farma se včelárnou a 6 úly. Vše vzniká za pomocí pana školníka Fialy, který vždy pomůže a zasvěceně uchovává staré odrůdy již druhým rokem. Podmínky poskytnutí: Odrůdy nabízíme jiným školám i soukromým zájemcům nejlépe výměnou za jiné, případně za úhradu jako Gengel, vše po předchozí domluvě emailem.

– velké masité plody (až 650g), na rychlé zpracování, ne na přepravu, opora nutná, venku trpí chorobami, vhodné spíše pro skleník.
– stará odrůda?, na hlučínsku pěstována už před 2. sv.
Zobrazeno 1 - 4 z 4

Nahoru