Gengel z.ú. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Tradiční druh zeleniny, koření i léčebný prostředek. Kdysi bylo v našich zemích velké bohatství krajových odrůd, z nichž mnohé posloužily i k vyšlechtění současných komerčních sort. Nepostradatelný v kuchyni pro nejrůznější pokrmy, masové i bezmasé. Řada pěstitelů si udržuje své odrůdy česneku po desítky let z vlastní sadby, aniž by bylo nutné kupovat novou (výběr). Česnekářské oblasti jsou obvykle teplejší, v nižší nadmořské výšce, ale česnek se dá dobře pěstovat i ve středních a vyšších nadmořských výškách. Poloha slunná, sázíme do půdy ve staré síle (do druhé trati), tedy po organicky hnojené předplodině, vhodné jsou střední či lehčí půdy. Výsadba: řádky od sebe asi 30-40cm, v řádku asi 8-10-15 cm od sebe. Zimní (ozimé) česneky se doporučuje sázet později, až je půda chladná (prevence houbových chorob), tedy dle polohy koncem října, spíše v listopadu, případně až v prosinci, ovšem před zámrazem půdy nebo napadnutím sněhu, které by výsadbu znemožnily. Jarní odrůdy sázíme co nejdříve na jaře (březen). I zimní odrůdy je možné nouzově vysadit na jaře, ovšem výnos je pak nižší, jarní lze naopak vysadit i na podzim, česnek je druh mrazuodolný, nezmrzá. Sázíme jednotlivé stroužky vždy tzv. podpučím, t.j malou ploškou na konci stroužku dolů a špičkou nahoru, do hloubky asi 6-8 cm (nad česnekem), jarní česnek mělčeji. Porost je třeba okopávat a udržovat bez plevelů, zálivka vyjma extrémně suchých let není zpravidla nutná. Z paličáků obvykle odstraňujeme květenství, jakmile se objevují. Vylámaná květenství lze použít např. do polévky nebo rozmixovat na pastu s olejem. Sklízíme, když nať začíná žloutnout a schnout, u paličáků se uvádí jako znak sklizňové zralosti narovnávání květního výhonu (ponechá se jako ukazatel u několika rostlin, lze pak po vyzrání z nich sklidit i pacibulky na množení) nebo když jsou na česnekové cibuli čtyři suknice (zkusit na několika normálně vyvinutých rostlinách); u nepaličáků je vhodná sklizňová zralost při polehnutí asi poloviny rostlin. Příliš brzká sklizeň snižuje výnos a česnek se hůře dosouší, při pozdní sklizni se česnekové cibule již rozevírají a rozpadají. Z lehčí, vlahé půdy jdou zralé paličáky při zralosti dobře tahat z půdy, aniž by se nať utrhla, jinak si při sklizni pomůžeme rýčem nebo rycími vidlemi. Po sklizni svážeme česneky do svazků nebo spleteme umně do věnců a necháme vyschnout zavěšené ve stínu, v průvanu pod střechou. Poté opatrně odřežeme, odstřihneme kořínky a zbytek nati. Skladujeme s uvedením odrůdy v suchu a chladnu.

„Malý fialový“  

ALL069  

V

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

- rodinná odrůda modrého ozimého paličáku ze severního Slovenska, získána společně s odrůdou Velký fialový. Sázela ho již babička současného pěstitele, který o něm napsal: . „Rastliny sú o polovicu menšie, ako pri Fialový velký, tenšie a celkovo nižšie asi o jednu tretinu. Listy sú akoby od polovice zvädnuté a počas vegetácie sú postupne od končekov asi do tretiny žlté, a tak rastliny pôsobia trochu zvädnutým dojmom, ale nesúvisí to zo žiadnou chorobou, ani zlou starostlivosťou. Odroda tvorí málo kvetov a niekoľko veľkých, tmavofialových pacibuliek. Dozrieva po prvom júlovom týždni, treba dobre vystihnúť začiatok zberu keď sa začnú narovnávať prvé stonky, treba rastliny hneď vybrať, lebo sa potom hlávky rozchádzajú. V suchých rokoch treba vybrať aj keď ešte nie sú narovnané stonky, ale rastliny majú zospodu už viac žltých listov. Niekedy, ak je veľmi suchá jar, vyrastie nikoľko rastlín bez palice (strúčky z rastlín bez palice nepoužívam na ďalšie množenie), tie poliehajú ako prvé a ako prvé ich treba vyberať. Pri neskorom zbere sa táto odroda zle vyberá, hlávky sa rozpadajú a jednotlivé strúčiky sa zle hľadajú. Často sa vtedy stáva, že veľa vybratých celých hlávok sa počas sušenia začne na vrchu roztvárať. Hlávky sú asi o polovicu menšie ako pri fialovom veľkom, sú však trocha tmavšie. Majú po sebe od vrchu tmavofialové pásiky, čo je zreteľné najmä ak sa pri čistení odstráni stará šupka navrchu. Počas sušenia sa fialová farba vrátane pásikov sfarbí viac do modra. Z jednej hlávky je asi 8 až 12 strúčkov na množenie, vyberám väčšie strúčky z krajších a typicky čiarkovaných hlávok, aby sa zachoval charakter odrody. Má o polovicu menší výnos ako Fialový veľký, ale má ešte lepšiu chuť. Upotrebiteľný je predovšetkým za čerstva, a na široké kuchynské využitie, alebo pri sterilizovaní uhoriek a húb, keď treba dať na dno pohára okrem iných korenín aj malý strúčok cesnaku. Skladovateľnosť je horšia asi do februára, niekedy až do začiatu marca. Má dobrý zdravotný stav, nenápadajú ho choroby ani škodcovia. Pěstujeme od roku 2019.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Podobné odrůdy

Nahoru