Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Cibule šalotka  Allium ascalonicum

Cibule šalotka
Drobná cibule tvořící větší množství cibulek v trsu (lidově množilka, cibule špárková aj.), výsadba brzo na jaře – březen/duben, příp. i podzimní výsadba do půdy ve staré síle, dobře se skladuje.
+++- rodinná odrůda šalotky udržovaná na slovensku již od roku 1947. +++ původně přinesena po druhé světové válce rumunskými slováky z bukoviny.
– odrůda alenoru, následuje jeho popis: ###„kultivar neidentifikovaný (all al56), od sousedky, která ji přivezla v r.
- cibulky menší až střední velikosti, po oloupání žluté barvy, v suchém roce 2015 dobrý výnos, dle průvodní informace „ zasadíte jednu cibulku...
- šalotka s cibulemi žluté barvy, u nás v roce 2018 tvořila menší počet cibulek v hnízdě, původně od čtenářky časopisu Doma v záhrade, od 2017.
– krajová šalotka ze sbírky alenoru.*** původ: pochází od rodiny trojákových, darována do sbírky alenoru (kód alenoru all 78) dne 12.11.2008.
- cibule větší než u šalotky Mičurinky, dosti velikostně vyrovnané, v hnízdě asi 2-7 cibulek, vegetační doba o něco delší než u Mičurinky,...
Zobrazeno 1 - 7 z 7

Nahoru