Gengel z.ú. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

„Z Heřmanova Městce“  

RHE001  

V

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

- rodinná odrůda, udržovaná již asi 50 let.
Získala ji maminka dárce a to od své kamarádky (spolužačky) z obce Načešice, kam si s ní chodila hrát. V rodině se používá na přípravu povidel, které slouží do moučníků. Recept na povidla: „Stonky bez listů vyprat (stonky před vařením oloupat!), nakrájet na kousky, vložit do hrnce, přidat trochu vody a rozvařit. Dále pak nešetřit cukrem (podle chuti). Dáváme želírovací přípravek 3:1 (Gelfix), vznikne nádherná, tmavě zabarvená hmota výborné chuti. Vodu veškerou vyvařit, stonky ji pustí hodně.“ Květ láká včely a proto je u dárce jako medonosný ponecháván na rostlině.
Od soukromého dárce, od roku 2014.

Uchovatelé

Uchovatel E.M. 338 08 - odrůda převzatá v roce 2016 z Gengelu. Nabízím po dohodě vegetativní části.
Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Uchovatel J.M.P.783 16 - odrůda převzatá v roce 2016 z Gengelu. Nabízím po dohodě vegetativní části. Reveň se dobývá velmi brzy z jara či pak od října, proto nutná individuální domluva.

Podobné odrůdy

Nahoru