Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel E.M. 338 08

Edita Matoušková, Karla Vokáče 150, 338 08 Zbiroh, edita.matouskova&seznam.cz, tel. 774 209 099. Místo pěstování rostlin: přírodní zahrada s permakulturními prvky, nadmořská výška 500 m, východní svah na buližníkovém podloží. Půda spíše kyselejší, hlinitá. Tady pěstujeme spíš byliny, ovoce, na zahradě včelín. Na pozemku méně slunce, stíní vzrostlé stromy. Kukuřici a část zeleniny pěstujeme na jiném pozemku – políčko v nadmořské výšce 350 m (jižní Plzeňsko). Posílat semínka i vegetativní části mohu celoročně do vyčerpání zásob. Podmínky v zasílání i ceny za semínka stejné jako Gengel. Objednat lze i emailem a platbu provést bezhotovostně na účet.

– stará rodinná odrůda cukrového hrachu (convar. axiphium), u nás pěstovaná od r.
- rodinná odrůda, její původní uchovatel o ní uvedl: „tento topinambur je v naší zahradě od roku 1938. pěstován byl mým otcem, tehdy zahradníkem.
– sběr ze západních Čech, lokální typ?, jemný list, více větví, nižší vzrůst (asi 1m vysoký), žádá asi častější sestřih; cca od r.
– stará odrůda?, na hlučínsku pěstována už před 2. sv.
Osivo vypěstované uchovatelem a.l. 384 33 (alenor) - následuje popis uchovatele: populace asi 12 velkých trsů a mnoho výsevů nalezená v r.
Zobrazeno 1 - 13 z 13

Nahoru