Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Běžná, dobře známá oblíbená zelenina; vyséváme po špetkách do hnízd; cizosprašná, při maloplošném udržování odrůd a příznivém utváření terénu (mezi odrůdami jsou přirozené či umělé překážky jako keře, stromy, budovy; jsou zde kvetoucí rostliny s bohatou nabídkou květů pro hmyz, porosty jsou napříč směru větru apod.) v okolí ve vzdálenosti 150m nesmí kvést jiná odrůda.

Zvětšit

„Silná trubkovitá“  

ALL033  

S

37,00 Kč

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

– odrůda neznámého původu, asi od konce 90. let. Listy u nás silnější než u běžných, jemných pažitek, sklizeň dlouho do podzimu, omezené množství osiva.

Uchovatelé

Uchovatel V.C. 756 24 - původ G.E., klasická chuť, při dostatečné zálivce rychle dorůstá po zastřižení, izolace při semenaření dodržena pomocí skleníku.
Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Nahoru