Gengel z.ú. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel V.C. 756 24

Veronika Camfrlová, Oznice 16, 756 24, email: veronika.cam&email.cz. Naše zahrádka se nachází na severním svahu Valašských kopců v nadmořské výšce 430 m n. m., půda je těžší, obohacována statkovým hnojivem a vyzrálým kompostem. Zeleninu a bylinky pěstuji pro blaho a zdraví rodiny, a to v duchu ekologického hospodaření. Objednávky lze zasílat elektronicky, platbu možno uskutečnit bezhotovostně převodem na účet. Semínka jsem ochotna rozesílat během celého roku. Úhrada stejná jako Gengel.

– stará česká odrůda, za dostatku vody výška až 170–180 cm, velmi bohatá násada drobnějších, kratších lusků, semeno žluté, menší; pro...
– krajová odrůda z valašska, směs různě zbarvených fazolí fialovo-černé, příp.
– získáno z farmy na novém zélandu, údajně jako tamní nejchutnější druh.
– velmi podobné rajčeti divokému červenému: bujný růst, bez vyštipování, plazí se po zemi, bohatá násada plodů, plůdky malé, kulaté,...
– odrůda neznámého původu, asi od konce 90. let.
– krajová šalotka ze sbírky alenoru.*** původ: pochází od rodiny trojákových, darována do sbírky alenoru (kód alenoru all 78) dne 12.11.2008.
– krajové z valašska, rodinná odrůda žlutohnědé barvy, robustní rostliny, na zrno, tradičně i na zeleno do polévek (po loupání vláken), od 90.
Zobrazeno 1 - 7 z 7

Nahoru