Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Užanka psí jazyk  Cynoglosum officinale

Užanka psí jazyk
Dvouletka, prvním rokem listy, druhým kvete; výsev na podzim nebo v dubnu, sušší stanoviště, léčivka, údajně působí dobře proti hryzcům – odpuzuje je svým zápachem, podle literatury se mají užankové listy vkládat do hryzčích chodeb; nošena v botě chrání před napadením psem (odtud snad její název); jedovatá (obsah alkaloidů), v antice používaná j...
Dvouletka, prvním rokem listy, druhým kvete; výsev na podzim nebo v dubnu, sušší stanoviště, léčivka, údajně působí dobře proti hryzcům – odpuzuje je svým zápachem, podle literatury se mají užankové listy vkládat do hryzčích chodeb; nošena v botě chrání před napadením psem (odtud snad její název); jedovatá (obsah alkaloidů), v antice používaná jako narkotikum; pěkné květenství s červeno-bordó květy, rostlina velmi medonosná.
Číst dál
– od soukromého pěstitele.
37,00 Kč
Dostupné

Nahoru