Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Řecký horský čaj – hojník horní  Sideritis aggr. scardica & syriaca

Řecký horský čaj – hojník horní
Ve své domovině roste divoce až do hor s holomrazy, je tedy docela mrazuvzdorný, což u středomořské rostliny překvapuje. Roste na suchých skálách, nesnáší vlhkost půdy a vydatný déšť: může shnít do deseti deštivých dnů. Vyžaduje propustnou půdu, ideálně skalku v plném slunci. Vytrvalý. Množení pouze semeny. Semenaření dost obtížné a málo výnosné...
Ve své domovině roste divoce až do hor s holomrazy, je tedy docela mrazuvzdorný, což u středomořské rostliny překvapuje. Roste na suchých skálách, nesnáší vlhkost půdy a vydatný déšť: může shnít do deseti deštivých dnů. Vyžaduje propustnou půdu, ideálně skalku v plném slunci. Vytrvalý. Množení pouze semeny. Semenaření dost obtížné a málo výnosné, ale předpěstování rychlé a úspěšné. „Božské bohaté aroma z Olympu“, nemá sobě podobné.
Číst dál

Nahoru