Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel I.H. 671 61

Ivana Hrabinová, Kyjovice 11, 671 61 pošta Prosiměřice, e-mail: ivusice&seznam.cz Znojemsko je region velmi teplý a spíše suchý – takové jsou i podmínky na naší zahradě, která leží v nadmořské výšce zhruba 250 m n. m. Zeleninu pěstujeme ve smíšených kulturách, bez chemie, inspirujeme se permakulturou a přírodními zahradami. Povoláním jsme pastevci, tak občas přihnojíme i ovčími bobky, převážně však kompostem. Vegetativní části ani semena netřeba zasílat zpět, jinak podmínky jako Gengel.

(th al75) – od pražského pěstitele, v r. 2013 převzat od -uchovatele a.l. moderní kultivar, hlavní zdroj ostrého thymolového aromatu.
Popis uchovatele c.i. 411 15: „nenáročná planá rostlina, tzv.
Odrůda z alenoru - salv al23, od německého pěstitele.
– od r. 2011, nenáročná, odolná, nevymrzá ani v podhůří, modrý květ; původ alenor. zasíláme sazeničky.
- stará či rodinná odrůda, keříčkové rajče červené barvy, střední velikosti plodu i vzrůstu, s pupíkovitým výrustkem na konci plodu, Dárce o...
(sat al03) od zahradníka ze záryb, 1999. v r. 2013 převzata od pěstitele-uchovatele a.l. původem středozemská.
Zobrazeno 1 - 7 z 7

Nahoru