Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel I.H. 671 61

Ivana Hrabinová, Kyjovice 11, 671 61 pošta Prosiměřice, e-mail: ivusice@ seznam.cz Znojemsko je region velmi teplý a spíše suchý - takové jsou i podmínky na naší zahradě, která leží v nadmořské výšce zhruba 250 m n. m. Zeleninu pěstujeme ve smíšených kulturách, bez chemie, inspirujeme se permakulturou a přírodními zahradami. Povoláním jsme pastevci, tak občas přihnojíme i ovčími bobky, převážně však kompostem. Semena 31 Kč, vegetativní části 65 Kč, poštovné dle tarifu České pošty, balné 10 Kč. Vegetativní části netřeba zasílat zpět, za zprávu a za semena budu ráda, ale není podmínkou.

– drobnoplodé rajče koktejlového typu, bohatě plodí, plůdky malé, kulaté, tmavé barvy (fialovočernočervené), výborné sladké chuti s typickým...
(th al75) – od pražského pěstitele, v r. 2013 převzat od -uchovatele a.l. moderní kultivar, hlavní zdroj ostrého thymolového aromatu.
Odrůda z alenoru - salv al23, od německého pěstitele.
– od r. 2011, nenáročná, odolná, nevymrzá ani v podhůří, modrý květ; původ alenor. zasíláme sazeničky.
- stará či rodinná odrůda, keříčkové rajče červené barvy, střední velikosti plodu i vzrůstu, s pupíkovitým výrustkem na konci plodu, Dárce o...
- rodinná odrůda z jihočeské hájovny, od soukromé dárkyně, od 2013.
(sat al03) od zahradníka ze záryb, 1999. v r. 2013 převzata od pěstitele-uchovatele a.l. původem středozemská.
Zobrazeno 1 - 8 z 8

Nahoru