Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Obecně známý druh, olejnina, okrasná i medonosná rostlina; cizosprašná – odrůdy pěstujeme v dostatečné vzdálenosti (v malém asi 150–200 m). Zrající květenství chráníme před sýkorkami např. zabalením do bílé netkané textilie, ne zcela zralé úbory nutno po sklizni na podzim umístit na místo s průvanem nebo dosušit semena uměle, jinak snadno plesniví.

„Ruská“  

HEL005  

S

37,00 Kč

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

– variabilní slunečnice výšky asi 1,5–2,5 m s jedním květem i vícero květy na 1 rostlině; velikost květu: některé velké až v průměru 38cm, jiné malé, stonek tlustý, semeno bílé; výběr na semeno: mohutné rostliny s jedním velkým květem; pův. ISSA – Irsko, od r. 2006.

Uchovatelé

Uchovatel V.C. 756 24 - původ G.E. Rostliny byly mohutné, některé přes 2 m vysoké, jiné jen do 2 m s užším, vytaženým stonkem. Pěstovala jsem je na 3 stanovištích (zdobily nám zahradu i bramborové políčko), reagují pozitivně na dostatek slunce po celý den a hlouběji kultivovanou a více hnojenou půdu. Povětšinou vícero květenství na 1 rostlině, přičemž spodní květy špatně dozrávají.
Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Uchovatel J.S. SK-086 22 -původ Gengel

Podobné odrůdy

Nahoru