Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Obecně známá zelenina, jednoletá, nenáročná; je cizosprašná, při maloplošném udržování odrůd a příznivém utváření terénu (mezi odrůdami jsou přirozené či umělé překážky jako keře, stromy, budovy; jsou zde kvetoucí rostliny s bohatou nabídkou květů pro hmyz, porosty jsou napříč směru větru apod.) v okolí ve vzdálenosti 150m nesmí kvést jiná odrůda. Všechny typy ředkví a ředkviček se kříží mezi sebou! Na semeno vybíráme typické bulvičky ze sklizených rostlin, které opět po odstranění nati (pozor na srdéčko) vysadíme v širším sponu (40x40 až 50x50 cm) zpět do půdy, květní výhony opatříme oporou. Sklízíme na podzim celé rostliny, které necháme zavěšené dojít a zcela vyschnout. Aby šla semena mlátit/loupat, musí být šešule zcela suché (může být potřebné dosušit je na podzim doma).

‚Bílá kulatá‘  

RAP009  

S

Popis

– bulvička střední velikosti, kulatá, příp. až protáhle kulatá až krátce válcovitá, čistě bílé barvy, typické ředkvičkové chuti, bulvičky vhodné např. pro jídelní dekorace s červenými či jinobarevnými odrůdami ředkviček; na semeno kvete bíle nebo namodralefialově zbarvenými květy; původ genobanka Olomouc. Od 2006,

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Podobné odrůdy

Nahoru