Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Vytrvalá stálezelená sukulentní bylina, tvoří růžici dužnatých listů, půda sušší, výsluní, nenáročný, rozmnožování, nejjednodušeji dceřinnými růžicemi. Dříve vysazován na střechy jako ochrana před bleskem (ne-třesk, hromotřesk), užití i jako léčivka (čerstvý list např. na drobné poranění, popáleniny, píchnutí hmyzem, hemoroidy apod), možno vysazovat do skalek, na suché zídky apod. Netřesk je mimořádně odolný druh, který na střeše snáší výheň letních veder i třeskutý mráz v zimě.

„Z hrnca“  

SEM001  

V

78,00 Kč

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

- rodinná odrůda z Valašska, bezproblémové pěstování, rostl ve starém hrnci i na taškách zahradního přístřešku, využívaní jako léčivá rostlina – při bolesti vkládán např. utržený netřeskový lístek do ucha, zasíláme maličké růžičky.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Nahoru