Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

„Stádla ? Stadlern  

LIL001  

V

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

– původ: U Fajdalů, Stádla, Záblatí, Pošumaví, 2004. Sudetský pozůstatek. Tento druh lilie (dodnes pěstovaný) pochází z jižních Alp a Středozemí. Schopný přežít i v lese bez květů, v úžlabí listů vyrůstají pacibulky, které se vysívají koncem léta. Tato trvalka přes zimu zakoření, roste pomalu a kvete až třetí rok. Musíte být trpěliví, ale pak se vám odvděčí tím, že se sama bohatě množí a je velmi odolná. Zářivé oranžové voňavé květy, nejranější lilie. Původ Alenor, od 2011.

Uchovatelé

Uchovatel A.H. 561 85 – tuto krásku jsem si vypěstovala z pacibulek a na její květy jsem čekala 5 let. První dva roky byly rostlinky slabé, a proto jsem je nechala v květináči, než zesílí, aby se ve volné půdě neztratily, protože jich bylo jen pár. Po přesazení na záhon začaly tvořit pacibulky, jimiž se množily, ale stále nekvetly. Až letos byla násada zářivě oranžových květů i pacibulek tak hojná, že se mi bohatě odvděčily za všechna léta. Potvrzuji, že trpělivost při pěstování je nutná a že se čekání vyplatí. Původ Alenor, pěstuji od r. 2017.
Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Nahoru