Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Teplomilná obilovina, volíme teplé polohy, slunná, chráněná místa, náročná na živiny (hnojíme vyzrálým hnojem nebo kompostem), výsev zač. května do vyhřáté půdy (nebo předpěstování). Aby nedocházelo k inzuchtu, vyséváme co nejvíce rostlin, semeno bereme z dobře vyvinutých zdravých palic vícero rostlin. Cizosprašná (nebezpečí křížení) – tedy v okolí ve vzdálenosti nejméně 400–500m nesmí kvést jiná odrůda kukuřice! Pyl je přenášen větrem.

„Navažská“  

ZEA007  

S

Popis

- indiánská kukuřice s bílým zrnem.
Rostliny jsou mohutné, velmi silně odnožující, palice středně velké, zrna krémově bílé barvy, občas s narůžovělým či namodralým nádechem.
Odrůda byla darovaná rodinou navažských indiánů Bennaly, kteří vystupovali v České republice v devadesátých letech minulého století několikrát se svou hudební skupinou Black Fire. Používají ji na pečení placek, je možno ji používat i jako mouku a přidávat do chleba.
Při pěstování jsme odstraňovali odnože, aby porost příliš nezahoustl. Delší vegetační doba, pro dobré vyzrání doporučujeme spíše do teplejších oblastí, od uchovatele R.P., od roku 1998.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Podobné odrůdy

Nahoru