Gengel z.ú. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Předplaťte si e-Zpravodaj starých odrůd na rok 2019 a získávejte nejčerstvější informace z jejich světa

Ve spolupráci s časopisem Bio připravujeme pravidelně Zpravodaj biodiversity a uchování starých odrůd. Ve Zpravodaji uveřejňujeme popisy původních odrůd z gengelské sbírky, zprávy a zkušenosti jejich pěstitelů i úryvky z odborné i krásné literatury, týkající se odrůd, osivaření a pěstování. Dále zajímavosti z rostlinného světa ale i zamyšlení nad propojením rostlin s člověkem (např. člověk-rozsévač) a dalšími souvislostmi.

Zpravodaj starých odrůd vychází jako součást Bio - časopisu pro trvale udržitelný život. Bio přináší články o ekologickém zemědělství a biopotravinách, recepty, biozahradní tipy, zprávy k tématu trvale udržitelného života.

Zpravodaj vychází elektronicky, jednou za dva měsíce, tedy šest čísel za rok, v PDF formátu. V roce 2019 je předpokládaný rozsah jednoho čísla 10 stran časopisu Bio a 14 stran Zpravodaje biodiverzity a uchování starých odrůd. Výše předplatného je 200 Kč na jeden rok. V případě zájmu o předplatné Bio a Zpravodaje se obracejte, prosím, na adresu vydavatele.


obr První stránka Zpravodaje číslo 1/2018

Ukázka - Zpravodaj starých odrůd číslo 1/2018 ke stažení zde


Nahoru