Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Ošlejch, sečka – skoro zapomenutá, ve středověku pěstovaná zelenina. Vyšlechtěná pravděpodobně z planého sibiřského druhu. Cizosprašná.

„Z Huslenek (Z Kazachstánu)“  

ALL052  

S

Popis

- naťová zimní cibule.
Získána od soukromé dárkyně, která o ní uvedla: „...zasílám semena zajímavé cibule – pouze na nať, která brzy po zimě opět vyraší a zůstává dlouho do podzimu, chuti ostré, vzrůstem vyšší než běžné cibule, 60 cm, hustý trs, širší listy“. Odrůdu dostal tatínek dárkyně asi před 40 lety od příbuzného, který byl architektem, a který ji přivezl z Kazachstánu. Na zahrádce je to podle zkušeností dárkyně „první zelené co vyroste“, hned brzo na jaře raší a roste, původní uchovatelka ji používá do polévky a tam, kde dáváme něco zeleného. Řeže její listy jak potřebuje, něco ale zůstává přirozeně na semínka.
Osvědčila se i u nás v Gengelu, rostliny byly mohutné a vitální, v květu je medonosná, hojně navštěvovaná včelami. Květenství vyvazujeme k opoře. Získáno v roce 2016.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Podobné odrůdy

Nahoru