Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

(identifikace dle Lexikonu užitkových rostlin Gunter Steinbach, str. 41). Cibule listová, která se používá na čerstvou nať, stejně jako např. ošlejch, nebo lze konzumovat i malé cibulky tvořící se na květenstvích namísto semen. Tyto malé vzdušné cibulky mohou být ve dvou až třech patrech nad sebou (proto cibule patrová).

„Papacibulka Blaženka“  

ALL017  

V

78,00 Kč

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

- rodinná odrůda z Mladovožicka, dárkyně ji převzala od své maminky, s lidovým označením „ruská“. Živorodá cibulka, vytváří hnízda několika malých pacibulek, rostoucí i v patrech nad sebou. Pacibulky se dají dobře skladovat, je možná i jejich jarní výsadba, pokud mají místo dobře se rozrůstají. Stanoviště slunné, odplevelujeme a okopáváme. Otužilá odrůda, vytrvalá, bez problémů snáší mrazy. Nať, která raší brzo na jaře, seřezáváme a používáme do pokrmů, na chleba apod. stejně jako jinou naťovou cibuli. Od soukromé dárkyně, od 2007.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Podobné odrůdy

Nahoru