Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Jabloně a hrušně (staré odrůdy) 

– v prodeji na jaře a na podzim, kontejnerované rostliny pak celoročně. Podrobný seznam je na www.stareodrudy.org, největší výběr je na podzim, bývá aktualizován začátkem října. Bude se jednat zřejmě o cca 20–30 starých odrůd jabloní a 10 starých odrůd hrušní.Většina odrůd jabloní a hrušní bude na podzim 2015 zřejmě ve tvaru dvouletý špičák, čtv...
– v prodeji na jaře a na podzim, kontejnerované rostliny pak celoročně. Podrobný seznam je na www.stareodrudy.org, největší výběr je na podzim, bývá aktualizován začátkem října. Bude se jednat zřejmě o cca 20–30 starých odrůd jabloní a 10 starých odrůd hrušní.Většina odrůd jabloní a hrušní bude na podzim 2015 zřejmě ve tvaru dvouletý špičák, čtvrtkmen (polokmen).Všechny jabloně a hrušně jsou roubovány na semenných podnožích, hodí se proto dobře pro pěstování ve tvaru polokmen či vysokokmen. Ceny jsou orientační, i u všech dalších druhů ovocných dřevin, aktuální stav nutno ověřit na internetových stránkách. Cena: Jednoletý špičák – (cca 1m) – 95 Kč Dvouletý špičák – ( cca 1,3m a více) – 115 Kč Čtvrtkmen – 165 Kč, polokmen – 180 Kč.
Číst dál

Nahoru