Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Divizna velkokvětá  Verbascum thapsiforme

Divizna velkokvětá
Dvouletka, nenáročná, 1. rokem tvoří růžici listů, 2. rokem kvete. Květenství můžeme zaštípnout, pak se větví a nedorůstá taková výše, což usnadňuje sběr. Žluté květy trháme dopoledne a rychle dosušíme umělým teplem nebo na přímém slunci, jinak snadno plesniví – květy nesmí zhnědnout a zešednout plísní. Po sušení uzavřeme suché do neprodyšného o...
Dvouletka, nenáročná, 1. rokem tvoří růžici listů, 2. rokem kvete. Květenství můžeme zaštípnout, pak se větví a nedorůstá taková výše, což usnadňuje sběr. Žluté květy trháme dopoledne a rychle dosušíme umělým teplem nebo na přímém slunci, jinak snadno plesniví – květy nesmí zhnědnout a zešednout plísní. Po sušení uzavřeme suché do neprodyšného obalu, např. šroubovací sklenice (je hygroskopická – natahuje vlhkost). Použití: při nachlazení a všech chorobách dýchacích cest. Snadno se udržuje samovýsevem.
Číst dál
Zobrazeno 1 - 3 z 3

Nahoru