Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Petržel kadeřavá  Petroselinum crispum foliosum

Petržel kadeřavá
Dvouletka, výsev v dubnu, 1. rokem sklizeň listů, 2. rokem kvete a nese semeno; cizosprašná, při maloplošném udržování odrůd a příznivém utváření terénu (mezi odrůdami jsou přirozené či umělé překážky jako keře, stromy, budovy; jsou zde kvetoucí rostliny s bohatou nabídkou květů pro hmyz, porosty jsou napříč směru větru apod.) v okolí ve vzdálen...
Dvouletka, výsev v dubnu, 1. rokem sklizeň listů, 2. rokem kvete a nese semeno; cizosprašná, při maloplošném udržování odrůd a příznivém utváření terénu (mezi odrůdami jsou přirozené či umělé překážky jako keře, stromy, budovy; jsou zde kvetoucí rostliny s bohatou nabídkou květů pro hmyz, porosty jsou napříč směru větru apod.) v okolí ve vzdálenosti nejméně 100–150 m nesmí kvést jiná odrůda. Kříží se i petržel listová s petrželí kořenovou.
Číst dál
– odrůda pochází z rakouska, listová petrželka na nať, získáno od uchovatele r.f., od roku 2016.
37,00 Kč
Dostupné
- hladkolistá petržel ke sklizni na nať.
37,00 Kč
Dostupné
– naťová listová kadeřavá petrželka pro sklizeň listů, listy sytě zelené. zdravý růst, listy na ozdobu, bezproblémová, nenáročná.
37,00 Kč
Dostupné
Zobrazeno 1 - 3 z 3

Nahoru