Gengel z.ú. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Cizrna beraní  Cicer arietinum

Luskovina teplejších oblastí, setí 4–5, řádky 40 cm od sebe, v lusku obvykle 1–2 semena, odolává suchu (pěstovala se v nejsušších oblastech jižní Moravy a Slovenska), hloubka setí 4–7 cm, vyplít. Nepotřebuje oporu. Trpí za přílišného vlhka a chladu, k dobrému vyzrání chce suché pozdní léto a počátek podzimu, jinak plesniví semena v luscích. Sklí...
Luskovina teplejších oblastí, setí 4–5, řádky 40 cm od sebe, v lusku obvykle 1–2 semena, odolává suchu (pěstovala se v nejsušších oblastech jižní Moravy a Slovenska), hloubka setí 4–7 cm, vyplít. Nepotřebuje oporu. Trpí za přílišného vlhka a chladu, k dobrému vyzrání chce suché pozdní léto a počátek podzimu, jinak plesniví semena v luscích. Sklízíme v plné zralosti, lusky se semeny nepukají. Doporučujeme jen na nejvýslunnější a nejteplejší stanoviště, pro zkušenější pěstitele!
Číst dál
+++- slovenská krajová odrůda cizrny, předávaná a udržovaná dlouhodobě v rodině.
– pravděpodobně krajová či místní odrůda cizrny ze slovenska, získáno z obce badín.
- krajová, ze slovenska, světlá barva semen. omezené množství osiva.
Zobrazeno 1 - 3 z 3

Nahoru