Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel D.J. 508 01

Dušan Jonák, Bílsko u Hořic 12, 50801 Hořice, email: hi.sup&seznam.cz Společně s přírodou bezorebně pěstujeme zeleninu a byliny bez umělých hnojiv a ovoce bez postřiků. Pokusně a úspěšně pěstujeme i semenáče (meruňky, broskve, jedlé kaštany, moruše, aronie, mandloně, rakytník, lísky, vlašské ořechy, třešně, ...) a netradiční ovocné druhy jako Kaki, Asimina. Tvoříme několikanásobné sluneční pasti, živé ploty, kvetoucí biopásy. Nadmořská výška asi 400 m n. m., hnědozem střední bonity. Podmínky zaslání: jako Gengel, ale dle množství osiva a domluvy možno i celoročně.

– drobnoplodé rajče koktejlového typu, bohatě plodí, plůdky malé, kulaté, tmavé barvy (fialovočernočervené), výborné sladké chuti s typickým...
44,00 Kč
Nedostupné
– (hordeum distichum var. nudum – ječmen dvouřadý nahý), starobylá krajová forma ječmene z východní moravy i ze slovenska.
44,00 Kč
Dostupné
– od soukromého pěstitele
44,00 Kč
Nedostupné
– slunečnice výšky až 3m, variabilní – s jedním květem i vícero květy na 1 rostlině, velký květ – dle dárce „jako víko od zavařovacího...
44,00 Kč
Dostupné
Popis uchovatele c.i. 411 15: „směs barev a původů, u nás od r. 2003.“
Nedostupné
– (lycopersicon pimpinellifolium?) malé plody (asi velikosti menší třešně), velmi chutné, šťavnaté s typickým rajčatovým aroma.
44,00 Kč
Dostupné
– krajová odrůda, nahý oves (bez pluch), jařina, vyšší vzrůst, nepoléhá, doporučeníhodná odrůda.
44,00 Kč
Dostupné
Zobrazeno 1 - 14 z 14

Nahoru