Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel R.K.K. 250 01

Rodinný klub Klíček, M. Švabinského 371, 250 01 Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, kontaktní osoba Jana Lindenthalová, lindja1&gmail.com. Klub se nachází v zahradě bývalé Rezidence ve Staré Boleslavi v úrodné rovině Polabí, v okolí zahrady je tůň – staré labské rameno a lužní les. Půda je zde hlinitopísčitá, úrodná, obdělávaná odpradávna. Pozemek rozděluje nahorní a dolní část malý svah orientovaný na SZ. Ve svahu pěstujeme na terasách jedlé keře a byliny, na dolní zahradě dlí starý jabloňový sádeček. Na horní zahradě u komunitní pece je experimentální obilné políčko. V zahradě hospodaří místní komunita a průvodci společně s dětmi. Semínka nabízíme po předchozí domluvě, nejlépe výměnou za jiná.

– pšenice špalda jarní formy, stará odrůda, výsev březen/duben, pokud možno časně, pozdní, pozdě vymetá, od 1998.
44,00 Kč
Dostupné
- rodinná odrůda, její původní uchovatel o ní uvedl: „tento topinambur je v naší zahradě od roku 1938. pěstován byl mým otcem, tehdy zahradníkem.
93,00 Kč
Dostupné
– (lycopersicon pimpinellifolium?) malé plody (asi velikosti menší třešně), velmi chutné, šťavnaté s typickým rajčatovým aroma.
44,00 Kč
Dostupné
– krajová odrůda, nahý oves (bez pluch), jařina, vyšší vzrůst, nepoléhá, doporučeníhodná odrůda.
44,00 Kč
Dostupné
Zobrazeno 1 - 4 z 4

Nahoru