Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel M.Ž. 671 72

Milena Žáková, Větrná 17, 671 72 Miroslav, okres Znojmo, tel: 724 339 086, email: logopedickaambulance&seznam.cz. Hospodařím na třech pozemcích mého rodného města Miroslavi. To se nachází 22 km severovýchodně od Znojma, v nejsušší stepní moravské lokalitě ( roční úhrn srážek od 300 mm do 500 mm ) s nadmořskou výškou 240 m n.m. a s průměrnou roční teplotou 8,8°C - 9,3°C. Miroslavské kopce ( 7 vrchů - nejvyšší Markův kopec 301 m n.m.- ) jsou národní přírodní památkou a CHKO s velkou rozmanitostí flory a fauny, kde žije a vegetuje i mnoho ohrožených druhů ( Wikipedie Miroslavské kopce ). Mou vazbu na matku Zemi vyjadřují pojmy láska, příroda, permakultura, ekozahrada, bioprodukty, ochrana, záchrana, vědění, odkazy předků, zdraví, přátelství, radost, svoboda, úcta, universum... Odrůdy poskytuji po dohodě, možno i výměnou.

– naše stará odrůda, povolena 1938–1967, poloraná, hlíza kulovitooválná až oválná, střední až menší velikosti, očka mělká, dužina...
– okurky nakladačky, plodnost střední, velmi dlouhá, starší zralé plody jsou v semenné zralosti hnědé s jemným síťováním.
– (lycopersicon pimpinellifolium?) malé plody (asi velikosti menší třešně), velmi chutné, šťavnaté s typickým rajčatovým aroma.
– drobné žluté plůdky (o něco menší než u divokého rajčete červeného), dobře odolávají plísni, odolné proti praskání (odolnější než u...
Zobrazeno 1 - 10 z 10

Nahoru