Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel Š.O. 742 35

Šárka Ondřejová, Kamenka 103, Odry 742 35, email: so&email.cz. Hospodaříme na zahradě v mírném východním svahu se stálým přímým slunečním svitem, půda je hnědozem, mírné podnebí v Kančích horách, průměrná nadmořská výška 540 m n. m. Pěstujeme přírodě blízkým způsobem a částečně permakulturně. Políčko hnojíme kompostem nebo koňským hnojem. Plodiny pěstujeme pro samozásobení, ale i včelí pastvu, bylinky a radost pro oči. Osivo prosím objednávejte emailem, pokud nemáte tuto možnost - pak poštou. Zasíláme celoročně (pokud budou semínka), poplatek jako Gengel. Semínka zpět nevyžadujeme - pokud nebudete chtít poslat něco na výměnu. Platba na účet (pokud by to bylo komplikované tak formou známek).

– kultivar neidentifikovaný (pha al26), nejistý původ (možná ze slovenska), od starší pěstitelky z frymburka, přistěhovalé ze slovenska.
Nedostupné
- cibulky menší až střední velikosti, po oloupání žluté barvy, v suchém roce 2015 dobrý výnos, dle průvodní informace „ zasadíte jednu cibulku...
57,00 Kč
Dostupné
- "popínavá, pozdnější, plodí až do zámrzu, široké, dlouhé, žluté lusky, dokonce i při semenech v mléčné zralosti nejsou vláknité...
Nedostupné
– neidentifikovaný (pha al01), z podkarpatské rusi, užhorodu, přivezen do pošumaví v r. 1949 přistěhovalkyní, která ho tady pak 60 let pěstovala.
Nedostupné
– vzrůstný hrachor, v problematické sezóně 2014 vyšel celkem slušně, od soukromé dárkyně 2014.
Nedostupné
- rodinná odrůda z jižní moravy, na sucho jako luštěnina (polévky, omáčky), zrno dosti velké, bílé, stříkané červeně.
Nedostupné
Zobrazeno 1 - 11 z 11

Nahoru