Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Teplomilná obilovina, volíme teplé polohy, slunná, chráněná místa, náročná na živiny (hnojíme vyzrálým hnojem nebo kompostem), výsev zač. května do vyhřáté půdy (nebo předpěstování). Aby nedocházelo k inzuchtu, vyséváme co nejvíce rostlin, semeno bereme z dobře vyvinutých zdravých palic vícero rostlin. Cizosprašná (nebezpečí křížení) – tedy v okolí ve vzdálenosti nejméně 400–500m nesmí kvést jiná odrůda kukuřice! Pyl je přenášen větrem.

„Podkarpatská Rus“  

ZEA002  

S

Popis

– krajová odrůda původem z Podkarpatské Rusi, kratší vegetační doba, spolehlivě u nás dozrává, výška 1,5-2m, žluté zrno, typ tvrdé kukuřice, podle dárkyně: „...pro spotřebu lidí se dlouho máčela a vařila s malým přídavkem popela ze dřeva, za 2 hod slít a pak ještě jednou vařit ve vodě s popelem, rozemlít na jemnou krupici, dlouho máčet, vařit kaši...“, od soukromé dárkyně, od 2000.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Podobné odrůdy

Nahoru