Gengel z.ú. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Teplomilná obilovina, volíme teplé polohy, slunná, chráněná místa, náročná na živiny (hnojíme vyzrálým hnojem nebo kompostem), výsev zač. května do vyhřáté půdy (nebo předpěstování). Aby nedocházelo k inzuchtu, vyséváme co nejvíce rostlin, semeno bereme z dobře vyvinutých zdravých palic vícero rostlin. Cizosprašná (nebezpečí křížení) – tedy v okolí ve vzdálenosti nejméně 400–500m nesmí kvést jiná odrůda kukuřice! Pyl je přenášen větrem.

„Malované hory“  

ZEA011  

S

Popis

– raná odrůda, odolná, rostliny nižší.
Palice s pestrobarevnými, různě zbarvenými semeny, jsou dlouhé, štíhlé. Některé rostliny mají fialové zbarvení, snětí kukuřičnou u nás netrpěla.
Po sklizni oloupeme listeny z palice a zavěsíme k doschnutí pod převis střechy, nebo na půdu do průvanu. U nás zrála v roce 2018 velmi časně, při zrání zachutnala i divoké zvěři, která část úrody sežrala. Od 2018.

Uchovatelé

Uchovatel G.E. 374 01

Nabízí.

Podobné odrůdy

Nahoru