Gengel z.ú. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

– vyžadují oporu pro pěstování (tyčka, palice, provazy, konstrukce), obvykle delší veg. doba než u keříčkových odrůd.

„Šparglovky z Polné“  

PHA136  

S

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Popis

– rodinná odrůda (v rodině pěstována cca od roku 1940); lusky žluté barvy, bez vláken, křehké, masité, velmi chutné; semeno čistě bílé, dobře nasazuje i při protrhání lusků. Všestranně využitelná odrůda pro různé způsoby kuchyňské úpravy, včetně zamrazování. (Pozn. Srovnej názvy Šparglové či Šparglovky u keříčkových odrůd v Seznamu), od soukromého dárce, 2007.

Uchovatelé

Uchovatel A.H. 561 85 – získáno od pěstitelky P.V., původ Gengel, pěstuji od r. 2011, výborné lusky ke konzumu „nazeleno“, stále bohatě dorůstají, velice chutné, křehké, a to i když se sklízejí větší (ostatní odrůdy, které jsem zkoušela, mají lusky v této velikosti již tuhé, vláknité a dřevnaté). V 1 balení 25ks semen.

Podobné odrůdy

Nahoru