Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel G.E. 374 01

o.p.s Gengel, Veselka 52, 374 01 p. Trhové Sviny, tel. +zázn. 386 321 617. Podmínky pěstování: asi 450 m n. m, lehké písčité půdy, mrazová kotlina u říčky Stropnice. O.p.s Gengel je nezisková nevládní organizace jejímž cílem je chránit kulturní dědictví starých a krajových odrůd užitkových rostlin a pečovat o něj, popularizovat je u veřejnosti. Gengel je iniciátorem a organizátorem těchto stránek. Staré, krajové a další plodiny pěstujeme a množíme v podmínkách ekologického hospodaření, bez použití chemie. Podmínkou získání semen je jejich namnožení a vrácení semen (viz Závazek).

na stránku
– žluté lusky, černé válcovité semeno, na zeleninové použití ? bohatá násada, ranější, od soukr. pěstitelky ze slovenska. od 2007.
– rodinná odrůda pěstovaná od 2. sv.
- keříčková odrůda používaná na zelené lusky, získaná ze slovenska na základě výzvy k pátrání po starých odrůdách v časopise receptář.
Zobrazeno 721 - 723 z 723

Nahoru