Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

Zelenina s jedlými hlízami množící se vegetativně, nenáročná, vysazujeme na podzim nebo na jaře menší hlízy, dostatečně daleko od sebe (dorůstá až do 3m výšky); hlízy pojídáme syrové, příp. povařené a smažené v těstíčku apod., „šišaté“ hlízy neškrábeme, ale umyjeme kartáčkem; kvete pozdě na podzim; mrazuodolný, přezimuje v zemi, ve sklepě se kazí; nať jako krmivo pro domácí zvířata; zapleveluje! zasílají se hlízy.

Zvětšit

„Topinambur“  

V

Podmínkou je:

-pěstovat pouze pro domácí, nekomerční účely - viz Dohoda o poskytnutí odrůd/druhů

-vypěstovat na semeno, přebytky semen zaslat zpět současně se stručnou zprávou o pěstování - viz Vrácení semen a pěstitelská zpráva

-objednat maximálně 2 balení od jedné odrůdy

Uchovatelé

Uchovatel I.H. 671 61 - pěstuji od roku 2015, světlé střední hlízy nahloučené v trsu, nerozlézají se. Hlízy mohu odeslat brzy na jaře (podle průběhu zimy - obvykle začátek až půlka března). Původ uchovatel M.Ž. 671 72.

Podobné odrůdy

Nahoru