Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

99 Obnovení nabídky dostupných odrůd k objednávání

Po prázdninové přestávce opět nabízíme na našich stránkách staré a další odrůdy k objednávání, pěstování a dalšímu uchování.

Vedle semen nabízíme také vegetativní části jako jsou pacibulky, stroužky či kořeny, aktuálně z letní sklizně nyní k podzimní výsadbě. Je to například okrasná lilie cibulkonosná Stádla z Pošumaví, živorodá cibule Papacibulka Blaženka (Ruská) z jižních Čech nebo netřesk Z hrnca z Valašska.

Květ lilie cibulkonosné Stádla

Pestrá je nabídka ozimých česneků a některé z nich lze vyzkoušet nejen z klasických stroužků, ale také z pacibulek. Odrůdy se liší nejen ve velikosti stroužků, ale i v chuti a ostrosti. Oblíbené jsou tzv. ruské česneky s velkými stroužky, např. Ruský z Lipnice, avšak i sorty s menšími hlavičkami a více stroužky stojí za to vyzkoušet, např. Z koncentračního tábora , Záhorský nebo Východoslovenský.

Z Alenoru jsou v nabídce také staré odrůdy rybízu, například klasický Holandský červený, šumavská krajová odrůda Gabreta s kyselými bobulemi nebo naopak sladká odrůda Pernette či velmi výnosný Slzovitý ze Záblatí, nazvaný podle slzovitého tvaru svých bobulí. Rybízy jsou v podobě zakořeněných sazenic k podzimní výsadbě.

Rybíz Pernette


Nahoru