Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel L.H. 335 01

Lukáš Hulec, Kramolín 17, Nepomuk 335 01, e-mail: oblada&email.cz. Rostliny pěstuji na terasovité zahradě otevřené na východ v nadmořské výšce cca 550 m n. m. Pěstování je spíše extenzivní (v době prázdnin si zahrada žije svým vlastním životem). Osvědčily se mi odolnější a otužilé odrůdy, které dobře snášejí konkurenci plevelů :-) Semena rozesílám po domluvě do vyčerpání zásob, úhrada stejná jako Gengel nebo je možná výměna za semena pro mne zajímavých odrůd (původní zeleniny z Plzeňska a Šumavy). Platbu lze provést i bezhotovostně převodem na účet.

– odrůda pěstována snad dosud v malé míře na Sušicku, velmi variabilní odrůda: květ bleděrůžový až do červena, makovice vysoké i tlusté,...
27,00 Kč
Dostupné
– (lycopersicon pimpinellifolium?) malé plody (asi velikosti menší třešně), velmi chutné, šťavnaté s typickým rajčatovým aroma.
27,00 Kč
Nedostupné
– botanická zahrada tábor, asi od r. 2002, získáno jako lnička setá.
27,00 Kč
Dostupné
Zobrazeno 1 - 3 z 3

Nahoru