Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel K.Š. 768 33

Kateřina Štefkovičová, Vlčí Doly 45, 768 33 Věžky, email: skotskaruze&seznam.cz. Podmínky zasílání jako Gengel, termín rozesílání nejpozději do konce února/ kvůli nabídce paprik, které je nutno předpěstovat brzy/, co se týče rozesílání, není nutné posílat obálku, vše zajistím, úhrada se bude odvíjet podle vybraných odrůd. Od něčeho je omezené množství, tak cena bude nižší, protože můžu poslat jen nejnutněji možné množství semen. Veškeré info pro zájemce je k doptání na mém emailu.

– velké masité plody (až 650g), na rychlé zpracování, ne na přepravu, opora nutná, venku trpí chorobami, vhodné spíše pro skleník.
37,00 Kč
Nedostupné
– stará moravská zeleninová odrůda, rostliny nižší, asi 30–40 cm vysoké, vzpřímené až polovzpřímené, list menší zelený až žlutavě...
37,00 Kč
Nedostupné
– krajové ze slovenska, tyčkové, vzrůst až 3m, krásné modrofialové zbarvení čerstvě vyloupaných semen, delší veg.
37,00 Kč
Dostupné
– trubkovité listy na sklizeň nati, raší již brzy na jaře, chutná jemná naťová forma cibule. vytrvalá, mrazuvzdorná, nenáročná a vděčná.
37,00 Kč
Dostupné
– (c. maxima), krajová z vých.
37,00 Kč
Nedostupné
Toto rajče se objevilo v odrůdě pražské dlouhé, která je červenoplodá.
Nedostupné
– krajové?, zdravý růst, pozdější plodnost, plody velké, bledě rudé, u stopky ve zralosti zelenavé, jemná slupka – náchylné k praskání.
Nedostupné
– krajová odrůda, bílá zrna, dlouhé lusky použitelné jak na zeleno, tak na sklizeň suchých semen, stabilní výnos; „podušené na másle,...
37,00 Kč
Dostupné
Zobrazeno 1 - 13 z 13

Nahoru