Gengel o.p.s. jako nezisková nevládní organizace usiluje o uchování starých, krajových, rodinných a podobných odrůd jako našeho společného kulturního dědictví. Ve spolupráci s dalšími dobrovolnými uchovateli nabízí Gengel tyto odrůdy veřejnosti.

 Uchovatel T.S. 370 01

Tomáš Smrž, Na nábřeží 1, 370 01 České Budějovice, tel. 777 248 511, e-mail: smrz&cegv-cassiopeia.cz. Pro pěstování zeleniny a bylinek využívám několik různých míst – zahradu na Českokrumlovsku, zahradu v Č. Budějovicích a dvůr za domem. Bavím se tím, že spolupracuji s přírodou na tvorbě ekosystému, takže nepřichází v úvahu žádné postřiky, umělá hnojiva, monokultury apod. Zahrada na Českokrumlovsku se nachází v nadmořské výšce 560 m, avšak v klimaticky příznivé lokalitě (kdo je ze severu ČR, nechť odečte 100 až 150 výškových metrů). Půda je jílovitohlinitá, na minerálně slabším podloží, avšak 15 let zúrodňovaná kompostem. Zahrada v ČB se nachází v nivě Vltavy, na úrodných naplaveninách s kolísavým vodním režimem. V naší oblasti bývají relativně mírné zimy i léta, málo sněhu, zato mnoho letních bouřek. Semena prosím objednávejte nejprve e-mailem. Nemám velké zásoby. Úhrada za jeden sáček je 20 Kč. Způsob dodání semen a provedení platby dle individuální dohody.

– naše starší odrůda, raná, stálá, „rostliny z přímého výsevu dohnaly ty předpěstované, takže z mého pohledu je zbytečné se...
44,00 Kč
Dostupné
– odrůda pěstována snad dosud v malé míře na Sušicku, velmi variabilní odrůda: květ bleděrůžový až do červena, makovice vysoké i tlusté,...
44,00 Kč
Nedostupné
– krátká veg.
Nedostupné
– tyčková odrůda se zeleným, dlouhým, rovným, příp.
44,00 Kč
Nedostupné
– (lycopersicon pimpinellifolium?) malé plody (asi velikosti menší třešně), velmi chutné, šťavnaté s typickým rajčatovým aroma.
44,00 Kč
Dostupné
Zobrazeno 1 - 5 z 5

Nahoru